يکشنبه 30 ارديبهشت 1397 -
جستجو :
 منوی اصلی
 
 چند رسانه
 
  زایمان بی درد

کلینک زایمان بیدرد بخش زایمان
مسئول بخش : خانم دکتر ساناز موسوی                   
  سرپرستار بخش : فرشيده برمكي


 تعداد تخت قبل از زایمان : 12 ( 4  تخت زایمان بیدرد )

 
تعداد تخت زایمان (ژنیکولوژی) : 6 تخت

 تعداد متخصصين زنان : 8 نفر

تعداد متخصصین بیهوشی : 3 نفر
 
بخش زایمان در تمامی ساعات شبانه روز وایام هفته به مادران باردار مراجعه کننده به این مرکز ارائه خدمت مینماید. متخصصین زنان و زایمان از مجربترین کادر هیئت علمی و درمانی تشکیل شده است.

در بخش زایمان با همکاری متخصصین بیهوشی و زنان امکان انجام زایمان به روش بیدردی فراهم است و در صورت تمایل و رضایت مادر باردار زایمان طبیعی به روش بیدردی انجام میشود .

در زایمان بیدرد ، زائو  توسط متخصص بی‌هوشی و تحت مراقبت‌های  ویژه برای  کاهش درد زایمان از کمر به پایین بی‌حس می‌گردد، که به این روش بی‌حسی منطقه‌ای گفته می‌شود که شامل دو نوع بی‌حسی اپیدورال و بی‌حسی نخاعی است . در هر دو نوع بی‌حسی نخاعی و اپیدورال  دارو در نزدیکی عصب کمر برای از بین بردن درد در قسمت‌های وسیعی از بدن  و به طوری که مددجو هوشیاری کامل دارد، تزریق می‌شود. بی‌حسی منطقه‌ای تا حد زیادی درد زایمان را کاهش می‌دهد. این نوع بی‌حسی در سزارین هم مورد استفاده قرار می‌گیرد .

 واحد ادمیت نوزادان نیز با حضور نرس یا مامای مسئول انحصاری نوزاد در این بخش مستقر میباشد .

 طرح تحول نظام سلامت از 15/2/93 به خوبی در این مرکز اجرا میشود . مددجویان پس از پذیرش با تحویل کیفهای زایمان رایگان حاوی (لباسهای یکبارمصرف ولباسهای مخصوص شیردهی و وسایل بهداشتی و...) بستری شده و تحت مرافبتهای لازم قرار میگیرند .  هزینه زایمان طبیعی در این مرکز رایگان میباشد .

 در این بخش تلاش عمومی کلیه  پزشکان و رزیدنتها و ماماها بر افزایش روند زایمان طبیعی نسبت به سزارین استوار است. در تمامی مراحل قبل ، حین و پس از زایمان آموزشهای لازم به مادران ارایه میشود و مزایای انجام زایمان طبیعی ( سیر طبیعی زایمان، باهوش بودن نوزاد، شروع صحیح جریان شیردهی، طول مدت بستری کمتر، میزان حراحت و خطرات کمتر و...) به اطلاع مادران رسانده میشود .

انیمیشن انجام زایمان بی درد
انیمیشن آموزش زایمان بی درد
گاید لاین اجرایی زایمان طبیعی بی درد داروی

analgesia for labor and vaginal deliveryبرچسب ها :